Kā kļūt par #1 tajā, ko dari?

Igors Manns (Игорь Манн) plašākai publikai pazīstams ne tikai kā grāmatu izdevējs (viņš ir viens no izdevniecības “Манн, Иванов и Фербер” dibinātājiem), bet arī kā labākais mārketinga speciālists un mārketinga guru Krievijā.

Я убежден – и это формула моего успеха, – что нужно работать, работать, работать и при этом учиться, учиться и еще раз учиться.

/Игорь Манн /

Grāmata “Номер 1. Как стать лучшим в том, что ты делаешь” ir autora atbilde uz bieži saņemto jautājumu: “Igor, kā es varu kļūt tikpat izcils savā jomā, kāds Jūs esat mārketingā?” Mēģinot pirmo reizi rast atbildi uz šo jautājumu, Manns MindManager programmā izveidoja mind map jeb prāta karti, kurā ietvēra šādus blokus:

  • mērķis;
  • audits;
  • attīstība;
  • rezultāti (gan naudas izteiksmē, gan kā personīgie sasniegumi, gan kā sabiedrības novērtējums);
  • sevis pozicionēšana tirgū.

Pirmajā brīdī panākumu algoritms izskatās gaužām vienkāršs:

  1. skaidri definēt mērķi un saprast, kādā sfērā gribat kļūt izcils;
  2. veikt personības auditu, lai saprastu savu izejas pozīciju;
  3. nepārtraukti pilnveidoties (gan personīgajā, gan profesionālajā sfērā);
  4. sasniegt augstus rezultātus izvēlētajā jomā;
  5. pareizi pozicionēt sevi tirgū.

Patiesībā katrā no lielajiem blokiem Manns ir izdalījis vēl virkni jautājumu. Tikšanās laikā Manns kopā ar klientu centās rast atbildes uz šiem jautājumiem, bet tikšanās noslēgumā klientam bija gatava stratēģiskā karte, kurā viņš skaidri redzēja savas stiprās un vājās puses, apzinājās paradumus, kas palīdz/traucē ceļā uz izcilību, kā arī skaidri zināja, kādas darbības jāveic, lai sasniegtu vēlamo rezultātu.

Grāmata piedāvā iespēju arī katram no mums nokļūt Manna kunga kabinetā, tāpēc uztveriet šo grāmatu kā darba burtnīcu, bet tās lasīšanu – kā sarunu vai koučsesiju ar pašu Mannu!

 

 

Lasot grāmatu, veiciet nepieciešamās piezīmes turpat grāmatā, analizējiet sevi, līmējiet līmlapiņas un zīmējiet uz grāmatas malām, ja tas nepieciešams. Grāmata jāuztver kā instruments jūsu pašanalīzei, nevis vienkārši kā grāmata palasīšanai, jo pretējā gadījumā, pieņemu, ka jūs gaida dziļa vilšanās.

Un vispār, ja neesat pirmo reizi ar pīpi uz jumta, maz ticams, ka uzzināsiet kaut ko jaunu vai revolucionāru, piemēram, laika menedžmenta, motivācijas vai kādā citā jomā. Autors grāmatas priekšvārdā arī norāda, ka viņa mērķis ir lasītājam iedot karti, kas pateiks, ko darīt, lai sasniegtu augstus rezultātus, bet nedos 100% atbildi uz jautājumu – kā to izdarīt.

Grāmatas pamats ir tās sākumā piedāvātā prāta karte, kuras elementus Manns nedaudz plašāk atsedz grāmatas nākamajās nodaļās, piedāvājot pavisam īsu katra elementa aprakstu, nelielu ieskatu savā personīgajā pieredzē, kā arī norādot resursus, kur meklēt papildu informāciju dziļākai tēmas apguvei.

Piemēram, grāmatā teikts, ka mērķus labāk formulēt pēc SMART sistēmas, bet autors necenšas (un tas nav viņa mērķis) lasītājam iedot izsmeļošu informāciju par šo metodi, tā vietā nodaļas noslēgumā viņš norāda literatūras sarakstu, kas plašāk atsedz konkrēto jautājumu. Diezgan plašs ieteicamās literatūras saraksts pieejams arī grāmatas 2.pielikumā, kurā iekļautas arī daudzas izdevniecības “Манн, Иванов и Фербер” grāmatas.

 

 

Starp citu, ir pieejams arī plānotājs, kas izstrādāts, balstoties uz grāmatas idejām, bet, godīgi sakot, neesmu skatījusies, kas tajā iekšā un īsti neredzu tam jēgu, jo jau pašu grāmatu uztveru kā karti un praktiskā darba burtnīcu, kurā veikt visas nepieciešamās piezīmes.

Noslēgumā kā vēl viens grāmatas pluss jāmin autora smalkais un intelektuālais humors, kas caurstrāvo grāmatu. Ja arī Jums simpatizē Manna kunga personība, viņa dzīves filozofija un rakstīšanas stils, tad šī grāmata būs labs sabiedrotais ceļā uz panākumiem.

 

Citāti no grāmatas:

Работа должна учить, иначе это рабство.

 

Учитесь у своих начальников или меняйте начальника. Если он не учит, то какой смысл быть его подчиненным?

 

Книги лучше, чем интернет. В книге может быть много воды, но интернет – это просто огромная помойка. Вечером заглянул… утром вышел.

 

Если прочитать слово “да” наоборот, то получится “ад”. Меньше ада в жизни! Учитесь говорить “нет”!

 

Grāmatu elektroniski vai audioformātā varat iegādāties servisā ЛитРес, bet vairāk noderīgu pašizaugsmes un biznesa grāmatu meklējiet izdevniecības “Манн, Иванов и Фербер” mājaslapā.

Sekojiet līdzi jaunumiem arī manos Instagram, Facebook un Goodreads profilos.

 

Grāmatas nosaukums: “Номер 1. Как стать лучшим в том, что ты делаешь.”
Autors: Игорь Манн
Izdevējs: Манн, Иванов и Фербер
Izdošanas gads: 2018.
Lappušu skaits: 240.
ISBN: 978-5-00117-100-3

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *