Grāmatas par minimālismu (mind map)

Categories GRĀMATAS

Grāmatas un blogi par minimālismu, bezatkritumu dzīvesveidu un dzīves vienkāršošanu ir mana pēdējā laika iecienītākā lasāmviela, tāpēc šodien blogā piedāvāju trīs minimālistiska dzīvesveida tēmai veltītu grāmatu konspektus prāta kartes (mind map) formā.

Visas šai tēmai veltītās grāmatas, ko esmu lasījusi, ir ļoti līdzīgas gan vēstījuma, gan struktūras ziņā, tāpēc grūti izcelt “mīļāko” vai “labāko”. No prāta kartē apskatītajām grāmatām, personīgi man tuvākā bija Leo Babauta grāmata “The Simple Guide to a Minimalist Life”, bet, iespējams, tikai tāpēc, ka to izlasīju pirmo.

Mūsu sabiedrībai, kur patēriņa paradumi nav tik dziļi iesakņojušies kā, piemēram, ASV, grāmatās sniegtie padomi var šķist salīdzinoši vienkārši, acīmredzami, pat bērnišķīgi. Bet tā jau arī ir – minimālisms ir daudz vienkāršāks un daudz vieglāk īstenojams dzīvē, nekā sākumā varētu šķist. Un ir interesanti paskatīties uz citu minimālistu pieredzi caur viņu rakstītajiem blogiem un grāmatām, kas atkal un atkal apliecina, ka minimālisms, pielāgojot to atbilstoši savām vajadzībām un dzīves ritmam, ir teju universāla laimīgas un piepildītas dzīves recepte.

 

 

Mind map pdf formātā: Books_about_minimalism

 

Izmantotā literatūra:

  • Leo Babauta “The Simple Guide to a Minimalist Life;
  • Joshua Fields Millburn and Ryan Nicodemus “Minimalism. Essential Essays”;
  • Fumio Sasaki “Goodbye, Things. The New Japanese Minimalism.”

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *