Kā gūt panākumus Latvijā?

Categories GRĀMATAS

Lauras Vanagas-Mickevičas un Kārļa Ozola grāmata “Kā gūt panākumus Latvijā” ir skaista dāvana Latvijai simtgades svētkos un spēcīgs vēstījums visai latviešu tautai, kas parāda mums pašiem, cik spēcīga, talantīga un varoša tauta mēs esam.

 

 

Iedvesmojošos stāstos 14 izcilas Latvijas personības – Artis Daugins (uzņēmuma Blue Shock Race īpašnieks), Egils Boitmanis (Infinitum līdzīpašnieks), Anastasija Višņakova (lidsabiedrības Primera Air komercdirektore), Agata Anča (Talentor Latvia vecākā partnere), Artūrs Mednis (New Black īpašnieks), Daņila Belokoņs (Crypto Baltic vadītājs un īpašnieks), Dagnija Lejiņa (festivāla Digital Freedom Festival vadītāja), Deniss Paškēvičs (saksofonists, flautists, komponists, producents un skolotājs), Līva Jaunozola (kustības Andele Mandele vadītāja), Ieva Treija (Gemoss īpašniece), Baiba Čipa-Ziemele (Stenders izpilddirektore), Lauris Liberts (Draugiem Group līdzīpašnieks), Uldis Leiterts (Infogram un Fragmentic dibinātājs) un Olga Kotova (uzņēmēja) – dalās ar savu pieredzi ceļā uz panākumu virsotnēm.

Patiesībā nekādas panākumu maģijas nemaz nav – katrs no 14 stāstiem pierāda, ka panākumu un galvu reibinošas karjeras pamatā vispirms ir neatlaidīgs darbs, dzelžaina pašdisciplīna, ticība tam, ko tu dari, kā arī spēja atkal un atkal piecelties pēc smagiem kritieniem, lai ar vēl lielāku sparu mestos pretī saviem mērķiem.

[..] tad, kad mums bija grūti, mēs nepadevāmies, bet airējām uz augšu, kur ir skābeklis. Tas ir vienīgais risinājums. Tad, kad ir grūti, vienkārši jādara savs darbs. Vēl, vēl un vēl labāk /no A.Daugina stāsta/.

 

Kaut ko jēgpilnu var sasniegt tikai ar darbu. Kad es saku darbu, tad ar to nedomāju tikai smagu fizisku darbu, lai gan es strādāju daudz. Runa nav par nostrādāto stundu daudzumu, bet par izdarīto šajās stundās, pat ja tās būtu tikai dažas katru dienu /no A.Medņa stāsta/.

Grāmatas patiesā vērtība, manā skatījumā, pirmkārt, slēpjas tajā, ka tā spilgti demonstrē to, kā domā un rīkojas uzņēmēji. Tā salauž tik daudziem no mums raksturīgo sistēmas domāšanu, kur katrai lietai un dzīves norisei ir savs pareizais laiks un pareizā kārtība. Grāmata un tās varoņu dzīvesstāsti parāda, ka nebūt nav jāpiedzimst bagātā ģimenē un jāiet augstās skolās, lai veidotu veiksmīgu karjeru un gūtu panākumus. Visu nosaka mūsu pašu domāšana un darbība.

Vēl viena svarīga dzīves atziņa man ir PSP jeb pacel savu pakaļu! Lai dzīvē jebkas mainītos, ir jākustas. Ir jādara /no A.Daugina stāsta/.

 

Tā nenotiek vai notiek ļoti reti, ka kādu rītu pamosties un voilà! – esi sevi atklājis un saldās dzīves recepte ir nolikta pagalvī /no O.Kotovas stāsta/.

 

Jā, varbūt ir sāpīgi kādā brīdī pazaudēt savu veco Es, bet, ja tu uz kaut ko tiecies, tad zini – šis jāraksta ar trekniem burtiem – tu nevari būt superveiksmīgs uzņēmējs, ja katru sestdienu ej un dzer ar saviem vecajiem draugiem vecajā krogā un runā par to, kā ir bijis agrāk. Tas nav iespējams. Nav iespējams saglabāt veco un gribēt kaut ko jaunu /no E.Boitmaņa stāsta/.

 

Vienkāršākais ir sēdēt krēslā, gudri runāt un neko neizdarīt. Ir jāpieceļas no krēsla, jāpakustina rokas un smadzenes, un beigu beigās kaut kas jāizdara /no L.Liberta stāsta/.

 

Aiz domām jābūt darbībām, un caur darbību notiek izmaiņas /no O.Kotovas stāsta/.

Tieši darbības trūkums nereti ir tas, kas daudzus šķir no iespējas gūt panākumus. Tā vietā, lai sēdētu dīvānā un filozofētu par to, ka labi būtu izveidot savu uzņēmumu, šie cilvēki iet un dara. Jā, protams, arī viņi kļūdās un piedzīvo mazākas vai lielākas neveiksmes, bet viņi nebaidās no šīm kļūdām un izmanto tās kā vērtīgu mācību stundu, kas ļauj pilnveidoties un rezultātā gūt panākumus. Viņi nepadodas pat šķietamās bezizejas situācijās un saskata iespējas tur, kur cilvēks parastais redzētu tikai šķēršļus vai problēmas.

Kritiskās situācijās vienmēr jābūt kādam psihopātam, kurš saka: džeki saņemamies, darām /no A.Daugina stāsta/!

Otrkārt, man ļoti vērtīga šķiet grāmatas ideja – parādīt Latvijas uzņēmēju pieredzes stāstus. Esam raduši apbrīnot Stīva Džobsa, Īlona Maska, Bila Geitsa u.c. pasaules līderu veiksmes stāstus, nereti aizmirstot, ka arī starp mums pašiem patiesībā ir ļoti daudz izcilu cilvēku, kuru pieredze nereti var iedvesmot vairāk, nekā pasaules dižgari. Tā vienkāršā iemesla dēļ, ka redzi, kā tavs kaimiņš, klasesbiedrs, paziņa vai bijušais kolēģis ar savu mērķtiecību un neatlaidīgo darbu ir realizējis šķietami trakas un pārdrošas idejas. Manuprāt, gana laba motivācija iet un darīt!

 

 

Citāti no grāmatas:

Ja gribi būt veiksmīgs uzņēmējs, tad no pirmās dienas ir jādomā starptautiski, globāli. Jādomā sky is the limit kategorijās, un man šķiet, ka šādas ambīcijas ir ļoti būtiskas, lai attīstītos. Uzņēmējs bez ambīcijām nav labs uzņēmējs /no D.Lejiņas stāsta/.

 

Ir svarīgi censties plest apziņas universu lielāku – nesēdēt savā mazajā kastītē, mazajā pasaulītē. Pasaule piedāvā milzum daudz iespēju, un tās vajag izmantot /no D.Paškēviča stāsta/.

 

Iedomājies – ja skola gadā maksā 2000 eiro, tad četros gados tu ietaupītu 8000 eiro. Par tiem labāk uztaisi uzņēmumu un izgāzies! Tādā veidā mēneša vai divu laikā iemācīsies to pašu, ko skolā četros gados. Pēc tam izveido nākamo uzņēmumu. Šādi ietaupīsi savas dzīves piecus sešus gadus, bet iegūsi to pašu pieredzi, ko pēc skolas pabeigšanas un ko tik un tā kaut kad vajadzēs iegūt /no U.Leiterta stāsta/.

 

[..] ir ārkārtīgi bīstami, ja cilvēks neizprot sevi, savu prātu, apziņu, nespēj koncentrēt savu uzmanību. Pats nedomā, bet saujām pagrābj jau gatavas domas. Kā ātri pagatavojamo nūdeļu zupu no paciņas /no O.Kotovas stāsta/.

 

Grāmatas nosaukums: “Kā gūt panākumus Latvijā”
Autori: Laura Vanaga-Mickeviča, Kārlis Ozols
Izdevējs: biedrība ALTA VIS
Izdošanas gads: 2018
Lappušu skaits: 288
ISBN: 978-9934-19-417-7

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *