Jana Egle “Gaismā” (citāti)

Categories CITĀTI, GRĀMATAS

“Man bija žēl mammas. Viņai nebija viegli. Ja nebūtu apgādnieka zaudējuma pensijas, ko valsts man katru mēnesi izmaksā, kas zina, kā mums būtu gājis. Reizēm mammai darbs bija, reizēm ne. Tagad, pēdējos gados, vismaz turas vienā vietā, izmācījās bezdarbnieku kursos, nu strādā par lietvedi nelielā tulkošanas birojā un, šķiet, ka jūtas labi.

– Es šovakar uz pāris stundām izskriešu, – viņa saka. Vainīgā intonācija mani kaitina. – Darbā dalīja ielūgumus uz stīgu kvarteta koncertu biedrības namā. Man ļoti gribējās, sen nav gadījies nekas sirdij.

To pašu viņa teica pirms četrām dienām, kad sirdij gadījās tas franču dīvainis ar savām indiešu meditācijām. Pārnāca noraudājusies, esot laimīga.” No stāsta “Judīte”, 9. lpp.

 

“– Ome atkal mirst?

– Jā, – garlaikoti nosaka Ieviņa. – Un kad tas vienreiz beigsies?

– Nu, viss tā Kunga rokās, – draudzes gans nomurmina, – es te kalpoju jau astoņpadsmit gadus. Kad atnācu, vecais mācītājs teica, ka šī kundze jau kādu laiku mirst.” No stāsta “Tāds rudens”, 30. lpp.

 

“Iespējams, tas bija brīnums, bet pamazām, daudzkārt klūpot un atpakaļ veļoties, Eva tomēr izķepurojās. Atkopās, atguva skatu. Saņēmās un sāka rūpīgi saimniekot pa māju un virtuvi. Iedzēra tikai pa svētkiem un arī tad pa glāzītei vien. Viņa necentās aizmirst tos pāris gadus, lai cik stipri kaunējās. Evai šķita, ka, aizmirstot visu to zaņķi, var atkal nonākt turpat, var nepamanīt, kā dzīve, apmetot kādu viltīgu cilpu, atkal aizved viņu tai pašā purvā. No atkārtošanās bija paniski bail. Tad labāk kauns.” No stāsta “Durvis”, 76. lpp.

 

“Alfrēds ielīda zem segas. Sirdi spieda domas par dēlu. Skaidrā prātā bija strādīgs un kluss. Taču dzērumā gluži kā apmainīts. Alfrēds nekad nebija iedzēris par daudz un nekad nebija pacēlis roku pret sievieti. Mokoša vainas apziņa lika pārcilāt atmiņā un pārdomāt, kā Uldis auga, kā blēņojās, kā Alfrēds, vienatnē audzinādams, pūlējās dot dēlam visu labāko. Kā prata, tā audzināja. Laikam jau neprata…” No stāsta “Gaismā”, 127. lpp.

 

Grāmata saņemta no izdevniecības “Lauku Avīze” apmaiņā pret godīgu atsauksmi (atsauksme publicēta šeit).

Grāmatas nosaukums: “Gaismā”
Autore: Jana Egle
Izdevniecība: izdevniecība “Lauku Avīze”
Izdošanas gads: 2016
Lappušu skaits: 127 lpp.
ISBN: 978-9934-15-168-2