30 km pārgājiens Līgatne-Sigulda

Categories AKTĪVĀ ATPŪTA

Man vienmēr ir paticis sevi izaicināt un diezgan bieži mēdzu sevi izraut no komforta zonas – te man vajag izmēģināt deltaplānu, te atkal vienai aizbraukt izpētīt kaimiņvalstu skaistākās vietas (ja godīgi, pie ceļošanas vienatnē jau esmu pieradusi), te noskriet pusmaratonu, te… Un tā šo sarakstu varētu papildināt vēl un vēl!

Man tiešām ļoti patīk darīt lietas, uz ko paziņas un lielais vairums cilvēku vienmēr attrauc “kam Tev to vajag?” vai “kas Tu galīgi traka?” Traka neesmu, bet vajag! Vajag, lai pārbaudītu sevi! Vajag, lai augtu un mainītos! Vajag, lai kļūtu vēl stiprāka un vēl pārliecinātāka par sevi un saviem spēkiem! Vajag, lai piedzīvotu vairāk! Vajag un viss! Arī 30 km pārgājiens gar Gaujas krastu bija viens no šiem “vajag”!

Pārgājienu “Līgatne – Sigulda” organizēja biedrība “Solis Dabā” (vairāk šeit), un jāsaka, ka es ar lielu interesi jau diezgan sen sekoju līdzi biedrības aktivitātēm, taču, dzīvojot divās valstīs vienlaicīgi, nekad īsti tā arī nebija ne laika, ne iespējas iesaistīties biedrības rīkotajos pasākumos. Šovasar beidzot “kārtis sakrita” un 8.jūlijā man bija iespēja pievienoties “Solis Dabā” kompānijai pārgājienā gar Gaujas krastu.

 

3

 

Par oficiālo pārgājiena starta laiku varam uzskatīt 8.jūlija plkst. 6:10, kad bija sarunāts tikties Rīgas dzelzceļa stacijā, lai 6:21 ar vilcienu no Rīgas dotos uz Līgatni, no kurienes tad arī sākās mūsu piedzīvojums 30 km garumā. Laiks mūsu 14 cilvēku komandu patiesi lutināja – bija ļoti silts un saulains (cik netipiski šai vasarai!) un līt sāka tikai tajā brīdī, kad mūsu vilciens no Siguldas ieripoja Rīgā.

Pārgājiena maršruts veda gar Gaujas krastu pa Līgatnes dabas takām un tā bija lieliska iespēja ne tikai izbaudīt dabas krāšņumu, bet arī atsvaidzināt savas botānikas un bioloģijas zināšanas. Te gan jāsaka paldies pasākuma organizatorēm, jo viņas bija sarūpējušas ne tikai interesantu teorētisko izdales materiālu par dažādām augu un kukaiņu sugām, bet arī dabā vērsa mūsu uzmanību uz atsevišķiem augiem.

 

1

 

Pats ceļš, kas Līgatnes tuvumā veda pa maziem lauku celiņiem un meža takām, bet Siguldas apkārtnē iezīmējās ne tikai ar šauriem meža celiņiem, bet arī stāviem kāpieniem pa koka trepītēm, kopumā raksturojams kā vidēji grūts/grūts, tāpēc, pirms pieteikties šāda tipa pasākumos, katram pašam būtu objektīvi jāizvērtē, vai viņš spēs noiet visu maršrutu.

Mēs maršrutu nogājām raitā solī, bet tas arī bija iespējams, jo starp mums lielākā daļa bija vai nu regulāri skrējēji, vai nu regulāri pārgājienos gājēji, tātad cilvēki ar iepriekšēju sagatavotību. Arī man personīgi šķiet, ka šis maršruts prasa zināmu sagatavotības līmeni un noteikti neieteiktu to cilvēkiem, kuri ikdienā ir mazaktīvi, jo tad pastāv risks gan gūt traumas, gan neatgriezeniski sabojāt iespaidu par pārgājienos iešanu.

 

Foto: biedrība "Solis Dabā"
Foto: biedrība “Solis Dabā”

 

Man ļoti patīk šādu pārgājienu formāts, jo, no vienas puses, ir iespēja iegūt jaunas paziņas un iepazīt cilvēkus, kuriem ir līdzīgas intereses, bet, no otras puses, ja esi saguris no socializēšanās, vienkārši klusumā izbaudīt dabas tuvumu! Ticiet, neviens jums neuzbāzīsies ar jautājumiem un neuzskatīs par dīvaini, ja gribēsiet dažus kilometrus noiet atstatus no grupiņas. Tāpat, ja būsiet laipns un draudzīgs, neviens neiebildīs pret saturīgu sarunu! Galvenais, manuprāt, ir vadīties pēc savām iekšējām sajūtām un ļauties piedzīvojumam!

Ak, jā, ja izlemjat pieteikties kādā no šīs biedrības organizētajiem pārgājieniem, noteikti izmantojiet iespēju papļāpāt ar biedrības aktīvistēm, jo viņu stāstu lādē ir ne viens vien aizraujošs atgadījums! Būs ko dzirdēt un būs ko piedzīvot!

Un man personīgi šķiet, ka šādu gājienu burvību patiesi var izbaudīt tikai tas, kurš ir atvērts gan ceļam, gan nezināmajam, gan piedzīvojumiem! Ja jūs esat radis pieturēties pie plāna un sāpīgi reaģējat uz vismazākajām nobīdēm no plāna/maršruta un neliela neziņas deva dara jūs bažīgu, tad varbūt palieciet mājās, jo šajos pārgājienos ir daudz nezināmā, daudz pārsteigumu un daudz mazu uzvaru pašam pār sevi!

Un vēl ņemiet vērā, ka arī biedrības biedri visus maršrutus, ko piedāvā noiet jums, arī iet pirmo reizi, tāpēc esiet gatavi, ka arī organizatori var nezināt “pareizo ceļu” un nomaldīties, tāpēc ir apsveicama arī dalībnieku iesaiste “problēmjautājumu” risināšanā! Bet nelielas nobīdes no maršruta, spontānas idejas un mirkļa lēmumi arī dara šos pārgājienus tik īpašus un tik baudāmus!

 

Foto: biedrība "Solis Dabā"
Foto: biedrība “Solis Dabā”

 

Vēl daži praktiski padomi – ja esat nolēmis pieteikties pārgājienā, rūpīgi pārdomājiet savu garderobi un sastādiet līdzi ņemamo lietu sarakstu, jo viss, ko nolemsiet paņemt līdzi, jums būs jānes uz savas muguras! Tāpēc, pirmkārt, svarīgi, lai jūsu apģērbs un apavi (!) atbilst sezonai un maršruta specifikai, bet ēdiens un dzēriens (iesaku dot priekšroku tīram dzeramajam ūdenim) ir pietiekošā daudzumā, lai spētu nodrošināt jūs ar nepieciešamo enerģijas devu.

Protams, līdzi ņemamo mantu saraksts ir atkarīgs no pārgājiena garuma un ilguma, no laikapstākļiem, no veikalu pieejamības pa ceļam un no daudziem citiem faktoriem, bet par to visu varbūt kādā no citiem ierakstiem, kad pašai aiz muguras būs lielāka praktiskā pieredze, jo āķis lūpā jau ir!

 

5

 

Kopumā šādi pārgājieni ir lielisks veids, kā izrauties no pilsētas ritma un ikdienas steigas un mirkli pabūt ar sevi, attīrīties un uzkrāt enerģiju jaunam darba cēlienam, jo būšana dabā ir labākā terapija!

Iedvesmai un maršruta plānošanai papildus informācija te: http://www.tourism.sigulda.lv/userfiles/content/attachment/1440513773780.pdf