Софи Кинселла „Тайный мир шопоголика”

Attēls no interneta

Attēls no interneta

Katram rūdītam grāmatu lasītājam uznāk brīdis, kad reizē gribas un negribas lasīt, t.i., it kā gribas lasīt, bet neko nopietnu. No otras puses, it kā varētu nelasīt neko, bet gribas…

Šāda cīņa ar savām literārajām kaprīzēm šorīt bija jāpiedzīvo arī man, kad tumšie lietus mākoņi aiz loga lika skaidri saprast, ka ieplānotās āra aktivitātes būs jāatliek uz citu nedēļas nogali. Neko darīt, – jālasa! Bet ko?

E-lasītājā gozējās atšķirts H.Heses „Stepes vilks”, bet vienā mirklī sapratu, ka nav īstais noskaņojums, lai lasītu šo darbu. Gribējās kaut ko dzirkstošāku, kaut ko humoristisku un gaišu. Ar šādām sajūtām ķēros klāt lasāmvielas meklēšanai tīmeklī un nejauši uzdūros chick-lit grāmatu listei, ko parastos apstākļos būtu ignorējusi, bet šodien, sajūtu vadīta, caurskatīju šo sarakstu un izvēlējos pirmo grāmatu, kuras nosaukums uzrunāja – „Тайный мир шопоголика” (kā izrādās tā ir tikai pirmā grāmata no veselas grāmatu sērijas. Kas to būtu domājis?!).

Grāmatas anotācija:

Все женщины делают это – ходят по магазинам и покупают, покупают, покупают… Некоторые, особо сильные духом дамы, могут вовремя схватить себя за шкирку и вытащить из торговой точки. Но есть и другие – те, что способны провести  в  магазинах  всю  свою  жизнь  (и  надо  заметить,  очень  счастливую  жизнь).  Подобные  особы  являются законченными шопоголиками.

Ребекка  –  как  раз  из  их  числа.  В  магазины  она  отправляется,  как  иные  на  охоту  –  глаза  сверкают  азартом,  руки дрожат от нетерпения, ноги сами несут в направлении добычи. Вот только есть у Ребекки небольшая проблема – почему-то  банк  очень  косо  смотрит  на  ее  желание  тратить  без  конца  и  без  края.  Есть  несколько  путей,  чтобы  вылезти  из долговой  ямы.  Например,  начать  зарабатывать  больше  или  экономить  на  всем  и  забыть  дорогу  в  магазины.  С заработками дело не клеится, а уж с магазинами… Можно, конечно, выйти замуж за богача, благо вокруг их полно – ведь Ребекка не кто-нибудь, а финансовый эксперт. Но порядочные девушки не продаются, они предпочитают покупать.

“Тайный  мир  шопоголика” –  первая  книга  комической  саги  о  людях  и  магазинах,  один  из  главных  английских бестселлеров в новом веке.

Jāatzīstas, ka šīs grāmatas apraksta veidošana sagādā zināmas grūtības, jo īsti nezinu, ko teikt, jo šāda stila literatūru reti kad izvēlos lasīt. Manā skatījumā šo grāmatu un tai līdzīgas varētu definēt kā viegli lasāma literatūra lietainai dienai, ar ko aizstāt komēdijseriālu skatīšanos.

Visaugstāk, protams, novērtēju grāmatas dzirkstošo humoru, kas ne reizi vien lika pasmaidīt un ieķiķināties – par to atsevišķs paldies autorei!

Nopietnas literatūras cienītājiem šo grāmatu noteikti neieteiktu (pieļauju, ka viņi arī paši to neizvēlētos), bet tīnes un jaunietes to varētu novērtēt kā tīri ciešamu lasāmvielu laika kavēšanai vai kā grāmatu, ko paķert līdzi pludmales somā! Patiesi sievišķīgs gabals atslodzei!


Софи Кинселла „Тайный мир шопоголика” Фантом Пресс, 2005. 416 c.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone

You may also like...

1 Response

  1. August 11, 2014

    […] nesen rakstīju par Sofijas Kinselas grāmatu “Šopaholiķes slepenā sapņu pasaule”, minot, ka tā ir tikai pirmā grāmata no veselas grāmatu sērijas par šopaholiķes […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *