Gruzija – sajūtu zeme

Šodien, baudot gruzīnu virtuves bagātības, gribu padalīties ar dažiem citātiem no divām man patiesi mīļām un dārgām grāmatām – Noras Ikstenas „Dievmātes draudzene” un Elvitas Rukas un Aijas Bley „Gruzija. Sarunas ar dūjām”. Šie patiesie, sirsnīgie un brīžiem skaudrie stāsti no autoru pieredzes Gruzijā atsedz visu šīs zemes krāšņumu, kolorītu un patieso būtību! Gruzija ir iedvesmas, piedzīvojumu un dzīves mīlētāju zeme! Man tā ir zeme, kas uzrunā ar saviem kontrastiem, viesmīlību un cilvēcību, tā ir vieta, kur būt un ko baudīt! Sajūtu zeme!

IMG_20150802_184829

Elvita Ruka un Aija Bley „Gruzija. Sarunas ar dūjām.”

„[..] Kas? Bērni. Nē. Tev pašai ir bērni? Dēli? Tas slikti. No kara jābaidās! Arī no vedeklām, ļoti no viņām jābaidās, nozags tev visu ģimenes bagātību. Un, kad valsts sabrūk, no tā arī jābaidās. Tad cilvēki kļūst par salašņām, visi tikai raujas pie varas. Bet vīrietim ir jābūt aristokrātam! Iznesīgam. Lai zina, kā sievieti aplidot. Valsts jau arī ir kā sieviete. Manieres vajag, lai mīlestību nepazaudētu. Lolot vajag un žēlot, nevis pušu plēst. To tikai smalks cilvēks prot.”

„Tbilisi ir mana dvēseles mājvieta. Gruzija ir Dieva dota zeme sevis sadzirdēšanai. Kur soli sper, tur dzīve priekšā. Kur dzīve priekšā, tur smiekli vai asaras. Kur sirds vaļā, tur likumi beidzas. Kur brīvība garā, tur pazūd skaitļi. Kur skaitļu nav, uzmirdz īsie patiesības mirkļi. Kur patiesība, tur programmu nevajag.”

Nora Ikstena „Dievmātes draudzene.”

„Nacionālās katastrofas rodas tāpēc, ka grēkā krīt atsevišķi sabiedrības locekļi.” /Tengizs Abuladze, režisors/

„Brīžiem liekas, ka tieši uz šīm cilvēkvalstīm vēl turas pasaule. Cilvēkvalstis atgādina par cilvēcību. Par pamatvērtībām, kuras tikai retais vairs saskata par tādām. Uzticība, sākot ar mīļoto cilvēku, beidzot ar savu pārliecību plašākā nozīmē, sen vairs nav šīs pasaules pamatvērtība. Tāpat kā mēs krāpjam savus mīļotos, mēs krāpjam arī savas pārliecības, attaisnodamies ar ārpasaules apstākļu varu.”

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone

You may also like...