Īss apskats par gada sākumā izlasīto

Čau pavasarī! =)))

Uhh, šī ieraksta tapšanai gatavojos jau sen, bet tā arī nekādīgi nevarēju atrast ne laiku, ne īsto noskaņojumu, lai beidzot izstāstītu, ko tad esmu izlasījusi un sadarījusi gada pirmajos mēnešos! Jāsaka, ka izlasīto grāmatu sarakstā šogad jau ir 25 vienības, kas priecē, jo “Goodreads Challenge 2015” ar visu savu aizņemtību un laika trūkumu neesmu iekavējusi. Tas labi! =)

Bet skumdina fakts, ka reti kura grāmata šogad ir izpelnījusies plašu un detalizētu aprakstu! To, no vienas puses, skaidroju ar to, ka pamatā esmu lasījusi non-fiction grāmatas, daiļliteratūru nobīdot otrajā plānā, un, no otras puses, ar to, ka principā pēdējā laika lasāmviela (daiļliteratūra) ir bijusi tāda viduvēja un nav spējusi mani tā pa īstam aizraut. Un vispār, ņemot vērā faktu, ka ārā ir pavasaris, vispār brīnos, ka kaut ko pagūstu izlasīt, jo tik ļoti gribas būt ārā pie dabas… =)

Bet tagad īsi par izlasīto:

Augusta Saulieša stāstu krājumu “Aiz sniega un tumsas”, kurā iekļauti septiņi atsevišķi un savstarpēji nesaistīti stāsti. Stāstu vienojošais elements noteikti ir to drūmā, skumjā, pat traģiskā noskaņa.

Mans vērtējums: 3/5 zvaigznēm. Starp citu, šī grāmata, manuprāt, daudz labāk būtu piemērota tumšiem rudens vakariem, nekā pavasarim, kad gribas pasauli redzēt krāsās!

Attēls no Goodreads.com

Attēls no Goodreads.com

Daudzi no jums zina, ka laiku pa laikam krāšņo ilustrāciju dēļ mēdzu lasīt bērnu grāmatas – šogad izlasīta Nīla Geimena “Koralīna” un četras Dr. Seuss grāmatas – “The Lorax”, “The Cat in the Hat”, “Sleep Book” un “The Cat in the Hat Comes Back”. Par grāmatu saturu man, protams, nav ko piebilst, varu tikai uzslavēt mākslinieku veikumu!

Gada pirmajos mēnešos esmu izlasījusi arī trīs sera Artura Konana Doila grāmatas (“Этюд в багровых тонах”, “Знак четырёх” un “Приключения Шерлока Холмса”), bet pie tā arī pagaidām apstājos, jo, pirms turpināt, gribas tomēr izlasīt Konana Doila biogrāfiju – tad, iespējams, cienījamā autora daiļrade man atklāsies pavisam citās niansēs un noskaņās!

Pie daiļliteratūras noteikti jāmin arī Jay Asher “Thirteen Reasons Why” (mans vērtējums: 3/5 zvaigznēm) un Эмма Донохью “Комната” (mans vērtējums: 4/5 zvaigznēm), bet par katru no tām centīšos pastāstīt atsevišķā rakstā.

Kā jau minēju, non-fiction grāmatu ir bijis gana daudz un par dažādām tēmām:

Jon Acuff, Джон Эйкафф  “Начни. Врежь страху по лицу, перестань быть “нормальным” и займись чем-то стоящим.” (2/5 zvaigznēm)

Es tiešām nezinu, kāpēc grāmata Goodreads izpelnījusies tik jūsmīgas atsauksmes! Tāda viduvēja lasāmviela, kas manā dzīves uztverē absolūti neko nemainīja un nekādu iespaidu neatstāja! Paldies autoram par viņa pieredzes izklāstu – to vienmēr ir interesanti lasīt, bet, manā skatījumā, brīžiem bija par daudz liekvārdības un “ūdens liešanas”. Bet, ja lasīt “pa diognāli”, izlobot vien pamatidejas, tad varētu būt ok!

Attēls no interneta

Attēls no interneta

Барбара Дайан Берри “Рисуйте свободно! Найти себя с помощью художественного дневника.” (2/5 zvaigznēm)

Grāmatas pamatideja ir palīdzēt cilvēkam tikt galā ar sevi (atklāt, izprast un attīstīt) caur zīmēšanas procesu. Lai to izdarītu, autore rosina lasītāju ieviest savu “zīmēšanas dienasgrāmatu” – albūmu vai piezīmju blociņu, kur regulāri, bet bez īpašas domāšanas un analīzes “es tagad zīmēšu to un to” skicēt visu, kas ienāk prātā. Šāda dienasgrāmata daudzu gadu garumā ir bijusi arī pašai autorei, un viņa sapratusi, ka šāda veida skicēšana palīdz viņai atbrīvot savu iekšējo enerģiju, rosina radošumu un palīdz rast atbildes uz daudziem jautājumiem; tā māca improvizēt un būt spontāniem, palīdz tikt galā ar emocijām, saprast sevi vai pārdzīvot kādu problēmu.

Kopumā interesanta lasāmviela, bet neizceļas ar neko īpašu citu šāda tipa grāmatu vidū, tāpēc 2/5 zvaigznēm.

Attēls no interneta

Attēls no interneta

Коллектив авторов  “Этикет: Краткая энциклопедия” (3/5 zvaigznēm)

Ļoti koncentrēti un saprotami par galvenajiem labas uzvedības pamatprincipiem, ko būtu jāzina un jāievēro katram no mums! Kāpēc tad tikai trīs zvaigznes? Jo kā bāzes informācija grāmata ir ļoti laba, bet man tomēr šoreiz gribējās lasīt kaut ko “pamatīgāku” un “dziļāku” par konkrēto tēmu, bet autori, protams, jau nav vainīgi, ka manas gaidas nesakrita ar realitāti. 😉

Attēls no interneta

Attēls no interneta

Яна Франк  “Дневник дизайнера-маньяка” (3/5 zvaigznēm)

Es nezinu, kā lai vērtēju šo grāmatu, jo, no vienas puses, man tā likās gana interesanta, lai es pabeigtu to lasīt, bet, no otras puses, tā mani brīžiem tracināja. Nē, ne jau pati grāmata, bet gan autores rakstīšanas stils – tajā ir kaut kas tāds, kas man nepatīk, bet man ir gaužām grūti saprast, kas tieši…

Attēls no interneta

Attēls no interneta

Tāpat trīs no piecām zvaigznēm esmu piešķīrusi Ineses Vaideres grāmatas “Misija Latvijai”, Sun Dzi “Kara māksla” un Alana Palmera “Baltijas jūras valstu un tautu vēsture”.

Брайан Трейси “Результативный тайм-менеджмент. Эффективная методика управления собственным временем” (4/5 zvaigznēm)

Grāmatā īsi un kodolīgi apkopoti laika menedžmenta zelta likumi! Ir vērts izlasīt!

Attēls no interneta

Attēls no interneta

Джек Льюис и Адриан Вебстер “Мозг: краткое руководствo. Всё, что вам нужно знать для повышения эффективности и снижения стресса.” (4/5 zvaigznēm)

Šī ir interesanta un noderīga grāmata, kas palīdz labāk izprast cilvēka smadzeņu darbību un īpatnības – lasīju un baudīju, lai arī dažbrīd šķita, ka autori pārlieku aizrāvušies ar zinātnisku jēdzienu lietošanu, nepaskaidrojot to būtību, kas parastajam mirstīgajam lasītājam varētu būt grūti saprotami. Bet, ja blakus ir Google, tad lasīšana kļūst vēl patīkamāka un lietderīgāka (ehh, cik reižu, meklējot kāda konkrēta jēdziena skaidrojumu internetā, attapos, ka esmu aizrāvusies un lasu jau kādu 5-6 rakstu par konkrēto tēmu). Man patika!

Attēls no interneta

Attēls no interneta

Лэйни Мартин Ольсен  “Непобедимый интроверт” (5/5 zvaigznēm)

Grāmatas par introversijas tēmu vienmēr lasu ar lielu interesi, jo šī ir viena no tām tēmām, kuras gribas tā pamatīgi izpētīt un saprast. Jāsaka, ka šī grāmata nelika man vilties – bagātīgs un daudzpusīgs materiāls par introversiju, kas apskatīts no bioloģijas, psiholoģijas, ģenētikas un daudzu citu zinātņu skatu punkta. Turklāt šī informācija nav garlaicīga un “sausa”, bet gan dzīva un interesanta, lielā mērā pašas autores un viņas klientu pieredzē balstīta (autore ir psihoterapeite, pasniedzēja un pētniece).

Šo grāmatu noteikti gribu sev papīra formātā!

Attēls no interneta

Attēls no interneta

Kopumā jāatzīst, ka gada sākums man ir izvērties ļoti piesātināts ne tikai grāmatu lasīšanas, bet arī iegādes ziņā, tāpat nav trūcis arī kultūras pasākumu apmeklējumu, un te kā grandiozākais pasākums noteikti jāmin Gruzijas Nacionālā baleta “Suhišvili” uzstāšanās Minskā. Tas tiešām bija kaut kas patiešām grandiozs un prātam neaptverams!

Tāpat līdz ar pirmajām pavasara vēsmām, maksimāli daudz laika cenšos pavadīt svaigā dabā – tās ir gan pastaigas, gan skriešana un vingrošana ārā, gan blēņošanās ar suni, gan skrituļošana, gan dabas skatu iemūžināšana. Vēl es sev esmu atklājusi Body Ballet nodarbības – tās noteikti ir dejas, par kurām varu teikt “ir manas!” Un  ļoti ceru, ka tuvākajā nākotnē iemācīšos uztaisīt špagatu! =))

Lai ražīgs un krāsains pavasaris, draugi! Baudiet! =))))

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone

You may also like...

1 Response

  1. March 27, 2015

    […] Elzas blogā lasāmgabalu 16. kopsavilkums. Agnesei raksts par šogad izlasīto. […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *